Windows hosting paketlerinde PHP desteği sağlıyor musunuz ?

Evet. Windows hosting paketlerinde PHP programlama dili desteği bulunmaktadır.

Name Server bilgileriniz nelerdir?

Name Server bilgileriniz satın almış olduğunuz web hosting ürününüzün kullanıcı bilgileri ile birlikte eposta adresinize bildirilecektir.

Hosting Servisimi daha sonra VPS olarak değiştirebilir miyim?

Evet, Hosting ürününüz daha sonra VPS olarak değiştirebilirsiniz. Talep ettiğiniz taktirde Hosting verileriniz VPS sunucusuna Rinhost operatörleri tarafından aktarılacaktır.

Satın aldığım web hosting ürününü daha sonra değiştirebilir miyim ?

Evet, Satın almış olduğunuz bir web hosting ürününden diğer bir web hosting ürününe geçiş yapabilirsiniz. Bu işlem paketinizi genişletme veya daraltma yönünde olabilir. Gerekli farklar hesabınıza otomatik yansıyacaktır.

Özel IP adresi sağlıyor musunuz?

SSL setifikası kullanımı için talep ettiğiniz taktirde özel IP sağlanmaktadır.

SSL Sertifikası Kurulum ücreti alıyor musunuz?

Hayır, web siteniz için SSL sertifikası kullanmak istediğinizde, SSL sertifikanızın kurulumu , Rinhost destek mühendisleri tarafından ücretsiz olarak tarafınıza sağlanmaktadır. Sadece SSL sertifikanız için ödeme yaparsınız.

SMTP için Hangi Antivirüs motorunu kullanıyorsunuz?

Antivirüs motoru olarak ClamAV ve McAfee kullanılmaktadır

Web hosting paketime başka domainler yönlendirebilir miyim?

Kullandığınız web hosting ürününüzde barınan web sitenize aynı içeriği görüntüleyen, sınırsız sayıda alan adı / domain yönlendirebilirsiniz. Bu sayede yönlendirmiş olduğunuz alan adına / domaine erişildiğinde mevcut web siteniz açılacaktır.

Web Hosting sunucularında yedekleme sistemi var mı?

Rinhost web hosting sunucularında barınan veritabanları , web siteleri, eposta kutuları ve diğer veriler günlük olarak CDP (Continious Data Protection) teknolojisi ile geriye dönük olarak yedeklenmektedir. Kazara bir veri kaybı yaşadığınızda Rinhost destek mühendisleri web sitenizi elde bulunan en güncel konumuna geri getireceklerdir.

osCommerce yada OpenCart gibi eticaret uygulamaları kuruyor musunuz?

Bir web hosting paketi satın aldığınızda, Rinhost Operatörlerine web sitenizde çalıştırmak istediğiniz Php / MySQL destekli hazır e-ticaret uygulamalarının tümüne kurulum ve konfigürasyon desteği sağlamaktadır. Yada dilerseniz hazır e-ticaret uygulamalanızı tamamen Rinhost Operatörlerine kurdurabilir, web sitenizi hazır ve çalışır bir şekilde teslim alabilirsiniz.

Mysql PHP problemleri konusunda destek sağlıyor musunuz?

Evet, özellikle migrasyonunuz esnasında çıkabilecek MySQL karakter çözümleme problemleri , php scriptlerinizdeki dosya yolu ve benzeri değişiklikler rinhost destek operatörleri tarafından taleb ettiğiniz taktirde giderilecektir. Problem adresleme ve giderme işlemleri problemin mahiyetine göre 2 - 72 saat kadar sürebilir.

Joomla, wordpress gibi yazılımlar için hangi web hosting paketini satın almalıyım ?

Bu uygulamaları kurabilmek için Linux ürün kodlu web hosting paketlerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Eğer web sitenizi yeni oluşturuyorsanız Linux Standart paketi ile başlamanızı öneririz

Web Hosting paketlerinde programlama desteği veriyor musunuz?

Rinhost destek operatörleri, web hosting paketinizde kullandığınız php scriptlerdeki problemleri analiz ederek gidermeye çalışacaktır. İnceleme ve problem giderme işlemleri, problemin mahiyetine göre 2 veya 72 saat kadar sürebilir.

Türkçe web mail desteğiniz var mı?

Evet , bütün web hosting paketleri ile birlikte türkçe webmail desteği sağlanmaktadır.

Wordpress Joomla kurulumuna yardımcı oluyor musunuz?

Evet, bir web hosting paketi satın aldığınızda Rinhost operatörlerine Wordpress, Joomla ve benzeri diğer hazır içerik yönetimi uygulamalarının tümüne kurulum ve konfigürasyon desteği sağlamaktadır. Yada dilerseniz hazır içerik yönetimi uygulamalanızı tamamen Rinhost operatörlerine kurdurabilir, web sitenizi hazır ve çalışır bir şekilde teslim alabilirsiniz.

E-posta mesajlarım AntiVirüs AntiSpam taramasından geçiyor mu?

Tarafınıza iletilen bütün email mesajları, posta kutunuza düşmeden Rinhost tarafından E-posta Güvenlik duvarı tarafından filtrelenmektedir. E-posta Güvenlik duvarı spam, phishing, virüs ve benzeri içerik ihtiva eden tüm sakıncalı eposta mesajlarını engellemektedir.

Bir başka sağlayıcıdaki web hosting hizmetimi Rinhost'ta taşımak istiyorum, bu konuda destek sağlıyor musunuz?

Evet , talep ettiğiniz taktirde ve gerekli erişim bilgilerini sağladığınızda Rinhost destek mühendisleri bir başka sunucudaki web sitenizi eksiksiz ve çalışır bir şekilde, Rinhost üzerindeki hesabınıza taşımaktadır.

Sunucularınızda nasıl bir donanım altyapısı kullanıyorsunuz?

Rinhost hosting sistemeri Redhat ve VMWare tabanlı Cloud altyapısı üzerinde barındırılmaktadır. Depolama ve yedekleme çözümü olarak HP ürünleri kullanılmaktadır.

Sunucularınız Nerede?

Rinhost web hosting sunucuları Ankara Etimesgut' ta ki veri merkezlerinde bulundurulmaktadır.

Web Hosting kontrol paneli Sağlıyor musunuz?

Evet, web hosting kontrol ve yönetim paneli ile kendi başınıza eposta hesaplarınızı oluşturabilir , ftp şifrenizi değiştirebilir, veritabanınızı yönetebilir , şifre korumalı dizinler yaratabilir ve yedekleme yapabilirsiniz.